pinar-haksal foto

Özgeçmiş:

2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloj Bölümü’nü bitirdi. 2007 yılında yine aynı üniversitede Klinik Psikoloji alanında uzmanlık derecesini aldı. 2009 yılında ise dört yıl süren, amacı Geştalt terapisti yetiştirmek olan Geştalt terapi eğitimine başladı. Eğitiminin teorik kısmını tamamlamasının ardından İngiltere’de ve İrlanda’da çocuklar, gençler ve Geştalt terapisi üzerine kısa süreli eğitimlere katıldı. 2009 yılından bu yana kurmuş olduğu merkezde çocuk, genç ve ailelerle görüşmelerini sürdürmektedir. 2013 yılından itibaren Geştalt Terapi eğitimlerinde Prof. Dr. Ceylan Daş’ın asistanlığını yapmaktadır.

Konuşmanın Özeti

Anne- Baba – Çocuk İlişkisinde Ahenk İçin Diyalog – (Vak’a Sunumu)

Diyalog ilişkisi terapide danışan – terapist ilişkisini kuvvetlendirdiği gibi bu özellikleri taşıyan bir ilişki anne baba ve çocuk ilişkisini de ahenkli ve güçlü yapabilmektedir. Diyalog ilişkisinin özelliklerini içeren bir ebeveynlik tarzının aile içindeki teması nasıl kuvvetlendirebileceği kuramsal bilgiler çerçevesinde, vaka örnekleri ile açıklanacaktır. Konuşmanın amacı diyalog ilişkisinin özelliklerini içeren bir ebeveynlik tarzının aile içindeki teması nasıl kuvvetlendirebileceğinin açıklanmasıdır.

 

Pınar Haksal Atabay, sempozyumda Amber Dalmaz Urfalı ve Pınar Şakiroğlu Yılmaz ile birlikte “Geştalt Eğitimi Neden Bu Kadar Uzun, Zor ve Eğlenceli” başlıklı konuşmada da yer alacaktır.